Gmina Stary Zamość


Strona gminy oraz pozostałe podstrony używają plików cookies, które pozostają na Twoim urządzeniu  Rozumiem, więcej informacji

Sport

Sport

Drukuj

basket-full_2_128x128x32Zadania z zakresu promocji kultury fizycznej i sportu realizowane są w Gminie Stary Zamość głównie przez Gminny Ludowy Klub Sportowy OMEGA Stary Zamość. Celem klubu jest  popularyzacja piłki nożnej, siatkowej, koszykowej w środowisku wiejskim, prowadzenie działań zapewniających aktywne spędzanie wolnego czasu dzieciom i młodzieży szkolnej oraz krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, podnoszenie sprawności fizycznej i zdrowotnej, wychowywanie przez kulturę fizyczną i sport, rozwijanie działalności w zakresie rekreacji ruchowej i innych form aktywnego wypoczynku, prowadzenie sekcji sportowych oraz szkolenie zawodników.


W Gminie Stary Zamość istnieje jedna hala sportowa przy gimnazjum w Starym Zamościu, przy gimnazjum znajduje się także boisko do piłki nożnej i siatkowej. Stan obiektów jest dobry oddane do użytku zostały po roku 2000. Pozostała infrastruktura sportowa w Gminie to boiska sportowe w Chomęciskach Dużych, Starym Zamościu, Podsatrym Zamościu, Udryczach i w Krasnem, gdzie znajduje się kort tenisowy. W Gminie brakuje obiektu sportowego (boiska) umożliwiającego organizowanie imprez sportowych o randze większej niż gminne. Trwają przygotowania do budowy klompleksu boisk z prawdziwego zdarzenia na placu GS.

Corocznie na terenie gminy odbywa się Międzywioskowy Turniej o Puchar Wójta w Piłce Nożnej z profesjonalnym sędziowaniem i atrakcyjnymi nagrodami dla najlepszych drużyn i zawodników. Również proboszcz parafii Błażej Górski organizuje małe turnieje w różnych dyscyplinach. Odbywają się również turnieje siatkowe i tenisa stołowego w okresie zimowym. Dyrektor gimnazjum także jest organizatorem mniejszych zawodów sportowych dla młodzieży szkolnej. Gmina bierze systematycznie udział w zawodach LZS-u, zawsze z sukcesami.

 

Uczniowski Klub Sportowy "Orzeł" Stary Zamość


Wierzba 19A, 22-417 Stary Zamość
Tel. 511 21 38 73

NIP: 922-26-47-244
REGON:951203161


alt


Mamy obecnie w klubie cztery sekcje: sumo, zapasy, koluchstyl i siatkówkę. Liczba naszych zawodników to około 50 osób. Zawodnicy naszego klubu i mieszkańcy Gminy w ramach zajęć treningowych biorą udział w zajęciach na krytej pływalni. Zajęcia te są bezpłatne.