Gmina Stary Zamość


Strona gminy oraz pozostałe podstrony używają plików cookies, które pozostają na Twoim urządzeniu  Rozumiem, więcej informacji

RSS

AktualnościSierpniowy rajd rowerowy

Drukuj

rajd rowerowy 2017 08 17 3608 | GALERIA | W drugim w tym roku rajdzie rowerowym po okolicy organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu w sobotę 5 sierpnia 2017 roku wzięło udział ok. 20 osób.

Uczestnicy rajdu pomimo upalnej pogody pokonali ok. 30 kilometrowa trasę bez większego wysiłku. Start jak zwykle nastąpił sprzed budynku GOK Stary Zamość. Następnie trasa wiodła przez Wierzbę. Las Pańska Dolina do Huszczki Dużej, gdzie był dłuższy postój. Dalej rowerzyści jechali przez Huszczkę Małą, Kalinówkę, Majdan Sitaniecki i z powrotem przez Wierzbę do Starego Zamościa, gdzie lodami uczczono finisz.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

 

Konkurs fotograficzny (wrzesień 2017) „Pocztówka z Ziemi Zamojskiej”

Drukuj

logo lgszzStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Zamojska” zaprasza do wzięcia  udziału w konkursie fotograficznym „Pocztówka z Ziemi Zamojskiej”. Celem konkursu jest ukazanie różnorodności i piękna krajobrazu, folkloru oraz architektury obszaru LGD „Ziemia Zamojska”.

Konkurs przeznaczony jest dla osób do 25 roku życia, zameldowanych na obszarze gmin: Miączyn, Łabunie, Sitno, Komarów Osada, Nielisz, Skierbieszów, Grabowiec, Stary Zamość, Sułów.

Dla zwycięzców konkursu oraz jego uczestników przewidziane są nagrody rzeczowe.

Zgłoszenie udziału w konkursie następuje poprzez złożenie pracy konkursowej na płycie CD lub DVD wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym w Biurze Stowarzyszenia w terminie od 01.09.2017 – 29.09.2017 r.  od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 14.00. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w terminie 14 dni od upływu terminu składania prac.

Szczegóły konkursu zawarte są w Regulaminie.

Regulamin konkursu fotograficznego „Pocztówka z Ziemi Zamojskiej ” oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się w załącznikach.

 

ext_langPobierz formularz zgłoszenia

ext_langPobierz Regulamin

 

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Stary Zamość 2017

Drukuj

puchar wojta 2017 07 09 3604 | GALERIA | Tegoroczny letni Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Stary Zamość odbył się w niedzielę 16 lipca 2017 roku na stadionie GLKS OMEGA w Wierzbie.

Wystartowało sześć drużyn: Chomęciska Małe, „Krzesło Udrycze”, Nowa Wieś, Krasne, Podstary Zamość i Stary Zamość OMEGA.

Drużyny w losowaniu podzielono na dwie grupy.

Rozgrywki grupowe: Krasne- Podstary Zamość (5:2)

Stary Zamość OMEGA- Chomęciska Małe (5:0)

Nowa Wieś-Podstary Zamość (4:0)

Stary Zamość OMEGA- Krzesło Udrycze (0:0)

Nowa Wieś- Krasne (4:1)

Krzesło Udrycze- Chomęciska Małe (4:0)

W półfinale zagrali: Nowa Wieś- Krzesło Udrycze (1:0)

Krasne-Stary Zamość OMEGA (2:1)

Dodatkowo rozegrano mecz o piąte miejsce pomiędzy Podstarym Zamościem i Chomęciskami Małymi (3:2)

W meczu o trzecie miejsce drużyna Krzesło Udrycze pokonała drużynę Stary Zamość OMEGA 2:1.

Zwycięzcą turnieju została drużyna z Krasnego, która pokonała w finale drużynę z Nowej Wsi 1:0

Najlepszym bramkarzem turnieju został Michał Janda (Krzesło Udrycze), królem strzelców Mateusz Zając (Stary Zamość OMEGA) a najlepszym zawodnikiem Bartosz Nizioł (Krasne).

Wszyscy otrzymali z rąk Wójta Gminy Waldemara Raczyńskiego pamiątkowe dyplomy i piłki a zwycięzcy puchary i statuetki.

Sędzią głównym turnieju był Przemysław Łuczka.

Skład zwycięskiej drużyny: Kacper Bojar, Bartosz Nizioł, Szymon Dyrkacz, Przemysław Nizioł, Kamil Sidor, Jan Seroka, Mateusz Kiszka, Wojciech Kiszka, Dawid Jagiełło, Patryk Kieller i Tomasz Mazurek.

 

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

 

Zawody OSP w Jacni

Drukuj

zawody osp 2017 07 09 3499 | GALERIA | 9 lipca 2017 roku w Jacni gm. Adamów odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z gmin powiatu zamojskiego. Wzięło w nich udział 30 jednostek.

Gminę Stary Zamość reprezentowały jednostki: OSP Nowa Wieś, przez dwa lata z rzędu zdobywcy pierwszego miejsca w zawodach międzygminnych, oraz OSP Wierzba laureaci drugiego miejsca.

Podobnie jak w zawodach międzygminnych, jednostki rywalizowały między sobą w dwóch kategoriach: sztafecie pożarniczej 70x50 m z przeszkodami i ćwiczeniu bojowy.

I miejsce zajęła jednostka OSP Majdan Wielki, II miejsce OSP Suchowola, III miejsce OSP Radecznica na IV miejscu uplasowała się jednostka OSP Wierzba.

Uhonorowana została ona dyplomem, pucharem, oraz kompletem ośmiu bluz strażackich z polarem .Obydwie jednostki z rąk Wójta Gminy Stary Zamość Waldemara Raczyńskiego otrzymały nagrody pieniężne.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

 

Igrzyska LZS w Krasnobrodzie 25.06.2017

Drukuj

igrzyska krasnobrod 2017 06 25 3316 | GALERIA | W niedziele 25 czerwca 2017 roku w Krasnobrodzie odbyły sie XVIII Powiatowe Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych Mieszkańców Wsi Święto Sportu Powiatu Zamojskiego.

Naszą gminę reprezentowała młodzież z Gimnazjum w Starym Zamościu pod kierunkiem Pawła Lewandowskiego i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie pod kierunkiem Przemysława Tchórza.

Startowali oni w różnych konkurencjach i zdobyli następujące medale:

- w biegu na 60 m chłopcy- Nicola Di Brita- I miejsce i Sebastian Goch- III miejsce

-w biegu na 60 m dziewczęta: Martyna Łój- II miejsce

- w biegu na 100 m dziewczęta – Wiktoria Ignaciuk- III miejsce

- w biegu na 100 m chłopcy- Łukasz Wiatrzyk - III miejsce

- w skoku w dal dziewcząt- Wiktoria Ignaciuk- II miejsce

- w skoku w dal chłopcy- Jakub Mężyński- III miejsce

- w dwuboju władz samorządowych – II miejsce

W klasyfikacji końcowej z pośród 15 gmin naszego powiatu gmina Stary Zamość zajęła VIII miejsce.

Dyplom i puchar z rąk organizatorów odebrali: Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński i Przewodniczący Rady Wiesław Biały.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

 

100-lecie urodzin Lucyna Molas

Drukuj

100latla Molas L 2017 06 12 3021 | GALERIA | 25 czerwca 2017 roku obchodziła swoje 100- urodziny pani Lucyna Molas z domu Derkacz ze Starego Zamościa. Z tej okazji panią Lucynę odwiedzili przedstawiciele ZUS Zamość i Urzędu Gminy w Starym Zamościu.

Życzenia, kwiaty i kosz upominkowy w imieniu Wójta Gminy Stary Zamość Waldemara Raczyńskiego przekazali sekretarz urzędu i kierownik USC. List gratulacyjny dla dostojnej Jubilatki przesłała także pani Premier Beata Szydło.

Pani Lucyna Molas od 5 lat przebywa u swojej córki w Zamościu. Jest w tej chwili mało samodzielna.

Pani Lucyna Molas urodziła się 25 czerwca 1917 roku w Starym Zamościu jako najstarsza z trojga dzieci państwa Karoliny i Władysława Derkaczów. Jej rodzeństwo to: Alfreda (1918) i Eugeniusz (1927).

Ojciec Jubilatki od 9 roku życia grał na skrzypcach we Włościańskiej Orkiestrze Karola Namysłowskiego. W późniejszym czasie także uczył grać innych. Natomiast matka Karolina, która zmarła w 1927 roku pisała wiersze, niestety cala twórczość zaginęła w czasie wysiedlenia Starego Zamościa. Te talenty odziedziczyli zarówno dzieci jak i także wnuki i prawnuki.

Obie siostry Lucyna i Alfreda śpiewały w chórze kościelnym, a pani Lucyna grała także na cymbałach.

W 1936 roku Lucyna wyszła za mąż za Tadeusza Molasa ze Starego Zamościa. Razem prowadzili małe gospodarstwo rolne, dodatkowo pan Tadeusz był krawcem a później sprzedawcą. W 1937 roku przyszedł nas świat syn Ryszard, który obecnie mieszka w Jeleniej Górze, a 1943 roku urodziła się córka Zofia.

W czasie wysiedlenia wsi Stary Zamość w grudniu 1942 roku jak większość mieszkańców wsi państwo Molasowie schronili się w pobliskich Tarzymiechach. W czasie wojny pan Tadeusz należał do oddziału AK pod dowództwem „Podkowy”

Mąż pani Lucyny zmarł w styczniu 1985 roku.

Pani Lucyna Molas ma trzy wnuczki (Maria, Dorota i Elżbieta) 6 prawnuczek (Aleksandra, Dominika, Agnieszka, Kamila, Julita i Karolina) i dwoje praprawnuków (Zuzia i Cyprian).

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

 

Spotkanie przy ognisku - noc świętojańska

Drukuj

noc swietojanska 2017 06 23 3265 | GALERIA | Obchody nocy świętojańskiej były okazją do spotkania Członków I sympatyków Koła Gminnego Emerytów I Rencistów . W spotkaniu wziął także udział Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński. Spotkali się oni w czwartkowe popołudnie 23 czerwca 2017 roku „przy źródełku”.

Były śpiewy przy ognisku i poczęstunek. Oczywiście panie wiły z kolorowych kwiatów wianki, które następnie zgodnie z tradycją poszczane były na wodę.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

 

Zawody sportowo-pożarnicze

Drukuj

zawody pozarnicze 2017 06 18 3223 | GALERIA | Drugi rok z rzędu jednostki OSP Nowa Wieś i Płoskie zwyciężyły w międzygminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Gmin Stary Zamość i Zamość.

Odbyły się one w niedzielę 18 czerwca 2017 roku na stadionie sportowym w Wierzbie.

Jak co roku jednostki rywalizowały między sobą w dwóch kategoriach: sztafecie pożarniczej 70x50 m z przeszkodami i ćwiczeniu bojowy. Dodatkowo strażacy z OSP gm. Zamość rywalizowali w prezentacji sekcji w zakresie musztry.

Komisji sędziowskiej przewodniczył brygadier Tomasz Burcon.

W zawodach ogółem uczestniczyło 24 drużyn. Z gminy Zamość 12 jednostek męskich i 3 drużyny kobiece, z gminy Stary Zamość 9 jednostek.

Zawody rozpoczęły się od zbiórki jednostek i złożenia meldunku przez Komendanta Gminnego OSP Stanisława Dusznika Prezesowi Zarządu Gminnego OSP Wacławowi Mrozowi.

Natomiast zawody otworzył i wszystkich powitał Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński.

Gośćmi zawodów byli między innymi pułkownik Mieczysław Skiba i Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Gmina Stary Zamość: I miejsce OSP Nowa Wieś

                                     II miejsce OSP Wierzba

                                     III miejsce OSP Chomęciska Duże

Kolejne miejsca zajęli: Udrycze, Wisłowiec, Krasne, Majdan Sitaniecki, Stary Zamość i Chomęciska Małe.

Gmina Zamość:   I miejsce OSP Płoskie

                             II miejsce OSP Pniówek

                             III miejsce OSP Białowola

Kolejne miejsca zajęli: Zawada, Mokre, Bortatycze, Wysokie, Lipsko, Wólka Wieprzecka, Żdanówek, Sitaniec i Skokówka

Kobiece drużyny: I miejsce OSP Bortatycze

                               II miejsce OSP Płoskie

                               III miejsce Wólka Wieprzecka

W tegorocznych powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbędą się 09 lipca 2017 roku w Jacni gm. Adamów gminę Stary Zamość reprezentować będą: OSP Nowa Wieś i OSP Wierzba.

Gminę Zamość natomiast OSP Płoskie i OSP Pniówek.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

 

Pokaz kosmetyczny

Drukuj

pokaz kosmetyczny 2017 06 10 2988 | GALERIA | W sobotę 10 czerwca 2017 roku w Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu zorganizował pokaz kosmetyczny dla pań, który poprowadzili przedstawiciele firmy kosmetycznej SOUVRE Internacionale.

Firma ta specjalizuje się w kosmetykach naturalnych wytwarzanych na bazie kolagenu naturalnego. W tym celu współpracuje z firmą IVENTIA, która to ma bardzo bogate doświadczenie: od 14 lat znajduje się na rynku, oraz posiada 3 certyfikaty DSO na swoje produkty. Kolagen naturalny jest to białko rybie w 90 % identyczne z kolagenem ludzkim i jest pozyskiwane z ryby Tołpygi białej. Kolagen działa także prozdrowotnie na blizny i oparzenia.

Firma SOUVRE ma wyłączność na te produkty i można je nabyć tylko drogą Internetową.

Oprócz kosmetyków pielęgnacyjnych firma posiada w ofercie także suplementy diety i środki czystości.

Podczas pokazu każda z obecnych pań mogła skorzystać z porad kosmetycznych i bezpłatnego zabiegu na twarz lub dłonie.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

 

Wystawa fotograficzna Agnieszki Bekier

Drukuj

wystawa A Bekier 2017 06 10 2977 | GALERIA | Od 9 czerwca 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Zamościu można obejrzeć wystawę fotograficzną Agnieszki Bekier pt. „ Cztery pory roku”

Jest to Jej pierwsza wystawa indywidualna, wcześniej prace pani Agnieszki można było obejrzeć na wystawach zbiorowych, prezentowanych w Zamojskim Domu Kultury przez Zamojską Grupę Fotograficzną do której należy.

Pani Agnieszka fotografią interesuje się od trzech lat i poświęca jej każdą wolną chwilę.

W jej fotograficznych pracach przeważają krajobrazy i jak sama mówi „Nie potrafię przejść obojętnie obok miejsc, które mnie zachwycają, natychmiast czuje potrzebę zatrzymania tej chwili i zapamiętania emocji jakie wywołała”

Wykonuje także portrety uliczne „Intryguje mnie uchwycenie momentu, opowiedzenie jakiejś historii, pokazanie fragmentu życia”

Prace pani Agnieszki zarówno te przedstawiające krajobrazy jak i też portrety można podziwiać do końca września w GOK.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

 

Festyn dla rodziny

Drukuj

dzien dziecka 2017 06 03 2846 | GALERIA | Wzorem lat ubiegłych Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu przy współudziale Gminnej Biblioteki Publicznej i Centrum Helen Dorn w Zamościu zorganizowali festyn z okazji Dnia Dziecka. Odbył się on na palcu przy Urzędzie Gminy. Przez cztery godziny dzieci i ich rodzice mogli skorzystać z szeregu atrakcji.

Była darmowa zjeżdżalnia, można było pomalować sobie buźkę, zrobić tatuaż i dostać balonowego zwierzaka, oraz wykonać sobie zabawne zdjęcie w foto budce.

Festyn rozpoczął się od pokazu tańca nowoczesnego w wykonaniu dzieci uczęszczających na zajęcia taneczne w GOK. Następnie odbyło się szereg konkursów z nagrodami zarówno dla dzieci jak i też dla rodziców. Można było spróbować swoich sił w konkursach sprawnościowych, na inteligencje i na intuicję, oraz sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

 

Mam talent

Drukuj

mam talent 2017 06 01 2712 | GALERIA | Z okazji Dnia Dziecka Gminny Ośrodek Kultury I Szkoła Podstawowa w Wierzbie wspólnie zorganizowali konkurs talentów wzorowany na programie telewizyjnym Mam talent. Chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje rozliczne umiejętności.

Prezentacje odbywały się zarówno indywidualnie jak też w duetach i większych grupach.

Spośród umiejętności jakie zaprezentowali uczestnicy : recytacja, taniec, śpiew, gra na instrumencie i pokaz karate, jurorzy wybrali trzy najlepsze talenty. Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni.

I miejsce zajął duet, który zaprezentował układ z tańca nowoczesnego Milena Nizioł i Ola Złotnik z klasy III a.

II miejsce przyznano Karolowi Pieczykolanowi także z klasy III a za pokaz gry na perkusji.

Karol wykonał utwór „Marsz na czterech werblach”

III miejsce otrzymała za taniec nowoczesny Wiktoria Tymczak z klasy V b.

Zwycięzcy prezentując swoje umiejętności wykazali się dużym profesjonalizmem, który jest rezultatem kilkuletniej nauki i ćwiczeń.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

 

Dzień rodziny w przedszkolu

Drukuj

dzien rodziny przedszkolaki 2017 05 31 2599 | GALERIA | 31 maja 2017 odbył się wspólny program łączący Dzień Rodziców i Dzień Dziecka przygotowały panie z przedszkola; Katarzyna Olech i Agnieszka Matwij.

Najpierw swoje umiejętności aktorskie pokazali rodzice maluchów, prezentując baśń pt. „Kopciuszek”. Sztukę obejrzeli także uczniowie z klas 0-III Szkoły Podstawowej w Wierzbie wraz z dyrekcją.

W drugiej części programu zaprezentowały się przedszkolaki, które dla swoich rodziców śpiewały, tańczyły i recytowały wierszyki.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

 

Szczypiorkowo

Drukuj

szczypiorkowo 2017 05 26 2529 | GALERIA | Wzorem ubiegłego roku, 29 maja 2017 roku w GOK Stary Zamość odbył sie finał akcji “Szczypiorkowo” Celem jej jest promocja zdrowego żywienia wśród dzieci najmłodszych, czyli z klas O, I, II i III Szkoły Podstawowej w Wierzbie, która wraz z Gminną Biblioteką Publiczną byli jej organizatorami.

Najpierw dzieci miały za zadanie samodzielnie wyhodować szczypiorek, który następnie był podstawą do wykonania różnych past do smarowania pieczywa.

Pasty, które wykonywały panie ze Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych ACTIVUM i Rady Rodziców, dzieci mogły degustować.

Akcja ta, podobnie jak pokaz pieczenia chleba wpisuje się w działania szkoły, która stara się o certyfikat „Szkoły promującej zdrowie” i jest zachętą dla dzieci do wypróbowania swoich umiejętności kulinarnych. Przepisy (pasta z jajkiem białym serem, awokado i humusem) były dosyć proste, smaczne i zdrowe.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

 

Noc w bibliotece

Drukuj

noc w bibliotece 2017 05 26 2523 | GALERIA | Wychodząc naprzeciw wyzwaniom dzisiejszych czasów GBP Stary Zamość podejmuje działania, które pozwolą stworzyć w środowisku lokalnym wizerunek biblioteki otwartej na potrzeby dzieci.

Celom tym służy między innymi zorganizowana już po raz czwarty przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu noc bibliotek, która odbyła się w z piątku na sobotę 27 maja 2017 roku.

W całonocnej imprezie w bibliotece wzięło udział 40 dzieci w wieku 0d 7 do 13 lat.

Tegoroczna noc przebiegła pod hasłem „Noc z Sherlockiem Holmesem”

Jak zwykle nocna zabawa prowadzona była w konwencji gry terenowej. Impreza rozpoczęła się o godzinie 19:30 od prezentacji multimedialnej przybliżającej postać Arthura Conan Doyla, jak też bohatera przez niego stworzonego.

Genialny detektyw Sherlock Holmes wykorzystywał do rozwiązywania zagadek kryminalnych abdukcję. W swoich śledztwach wykazywał się znajomością wielu dziedzin nauki takich jak chemia, matematyka, psychologia a także wiedzą ogólną.

Podobnie jak Holmes także młodzi uczestnicy nocnej zabawy musieli wykazać się wiedzą, aby rozwiązywać przygotowane przez organizatorów zadania i zagadki, oraz uzbierać jak najwięcej punktów.

Następnym elementem programu były wyprawy w grupach po ciemku z latarkami do budynku Urzędu Gminy i na zewnątrz po wskazówki do zadań, które należało rozwiązać, aby dowiedzieć się gdzie został ukryty skarb. Jak zwykle zadania można było otrzymać od „strasznych postaci” po wykonaniu „dziwnych zadań”. W postaci te wcielili się: Przemek, Marcin, Ala, Danusia i Patrycja, którzy co roku pomagają „straszyć”.

W tym roku dopiero o 1:00 udało się rozwiązać i uzgodnić miejsce ukrycia skarbu. W tym celu wszyscy udali się na stadion. Po powrocie część dzieci poszła spać, a dla tych którzy potrzebowali więcej wrażeń wyświetlane były „straszne” filmy.

Noc w bibliotece zakończyła się o 8:00 rano.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

 

Początek sezonu - majówka przy żródełku

Drukuj

majowka 2017 05 25 2376 | GALERIA | Z powodu nie sprzyjającej pogody, pierwsze spotkanie na powietrzu członków Koła Gminnego Emerytów i Rencistów w Starym Zamościu odbyło się dopiero 25 maja 2017 roku „przy źródełku”

Ponad 30 osób w czwartkowe popołudnie bawiło się wspólnie przy ognisku do godzin wieczornych. Było pieczenie kiełbasek, oraz rozmowy i wspólne śpiewanie piosenek.

Gościem spotkania był Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

 

Zapraszamy na warsztaty w ramach projektu „Dziedzictwo kulinarne i rękodzielnicze Ziemi Zamojskiej”

Drukuj

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Zamojska” zaprasza dzieci oraz młodzież w wieku 8-18 lat na bezpłatne warsztaty kulinarne i rękodzielnicze w ramach projektu „Dziedzictwo kulinarne i rękodzielnicze Ziemi Zamojskiej”. Warsztaty odbędą się w następujących terminach:

28.06.2017 r., - warsztaty rękodzieła artystycznego w Izbie Muzealnej w Barchaczowie, (szkatułka metodą decupache i sospesso)

03.07.2017 r., - warsztaty rękodzieła artystycznego w Świetlicy Wiejskiej (remiza) w Sułowie, (szkatułka metodą decupache i sospesso)

04.07.2017 r., - warsztaty kulinarne w Świetlicy Wiejskiej w Wolicy Śniatyckiej, (tradycyjna kuchnia lokalna, elementy dekorowania stołu)

05.07.2017 r. - warsztaty kulinarne w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Zamościu, (tradycyjna kuchnia lokalna, elementy dekorowania stołu)

Rozpoczęcie warsztatów w danych dniach od godziny 9.00. Każdy z warsztatów potrwa ok. 4 godz. Każda grupa warsztatowa liczyć będzie maksymalnie 15 osób: dzieci i młodzież od 8 do 18 roku życia. W przypadku dużego zainteresowania decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia należy dokonać poprzez dostarczenie do biura LGD deklaracji uczestnictwa w warsztatach (deklaracje poniżej). Wszelkie informacje o warsztatach udzielane są w Biurze LGD „Ziemia Zamojska” pod numerem telefonu: 84 307 22 07. Serdecznie zapraszamy!!!

Projekt pn. „Dziedzictwo kulinarne i rękodzielnicze Ziemi Zamojskiej” jest realizowany

w ramach wsparcia finansowego Starostwa Powiatowego w Zamościu

 herb powiatu zamojskiego  LGD ziemia zamojska logo

 

ext_langDeklaracja uczestnictwa w warsztatach kulinarnych

ext_langDeklaracja uczestnictwa w warsztatach rękodzieła

 

Rajd Rowerowy

Drukuj

rajd rowerowy 2017 05 20 2310 | GALERIA | W sobotę 22 maja 2017 roku po raz pierwszy w tym sezonie spotkali się na rajdzie rowerowym po okolicy miłośnicy dwóch kółek. Rajd rowerowy w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Zamościu odbył się ze względu na niesprzyjająca pogodę dopiero teraz, ale za to jego uczestnikom w tym dniu dopisała prawdziwie wiosenna aura.

40 kilometrową trasę pokonało 22 osoby. Tradycyjnie rajd wyruszył spod GOK , następnie przez Stary Zamość, Nową Wieś i Krzak do Nielisza, gdzie był dłuższy postój nad zalewem.

Następnie uczestnicy rajdu pojechali do Michalowa pod pałac i z powrotem trasą przez Deszkowice, Złojec, Wólkę Złojecką i Chomęciska Duże do Starego Zamościa. Tam odbyło się ognisko i zakończenie rajdu.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

 

Konkurs fotograficzny (czerwiec-lipiec) "Pocztówka z Ziemi Zamojskiej"

Drukuj

logo lgszzStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Zamojska” zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Pocztówka z Ziemi Zamojskiej”. Celem konkursu jest ukazanie różnorodności i piękna krajobrazu, folkloru oraz architektury obszaru LGD „Ziemia Zamojska”.

Konkurs przeznaczony jest dla osób powyżej 18 roku życia, zameldowanych na obszarze gmin: Miączyn, Łabunie, Sitno, Komarów Osada, Nielisz, Skierbieszów, Grabowiec, Stary Zamość, Sułów.

Dla zwycięzców konkursu oraz jego uczestników przewidziane są nagrody rzeczowe.

Zgłoszenie udziału w konkursie następuje poprzez złożenie pracy konkursowej na płycie CD lub DVD wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym w Biurze Stowarzyszenia w terminie od 01.06.2017 – 21.07.2017 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 14.00. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w terminie do 04.08.2017r.

Szczegóły konkursu zawarte są w Regulaminie.

ext_langPobierz formularz zgłoszenia

ext_langPobierz Regulamin

 

Dzień Strażaka 7 maj 2017

Drukuj

florian 2017 05 07 2157 | GALERIA | Gospodarzem tegorocznych obchodów Dnia Strażaka była jednostka OSP Majdan Sitaniecki. W niedzielę 7 maja 2017 roku uroczystości rozpoczęły się od przemarszu Kompanii i złożenia meldunku Prezesowi Zarządu Gminnego OSP w Starym Zamościu Wacławowi Mrozowi przez Komendanta Gminnego OSP Stanisława Dusznika.

Państwową Straż Pożarna w Zamościu na uroczystości reprezentowali: Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego brygadier Tomasz Burcon i starszy kapitan Przemysław Ilczuk.

Niedzielne obchody strażackiego święta połączone były z poświeceniem nowo zakupionego samochodu strażackiego Renault Trafic dla jednostki OSP w Majdanie Sitanieckim. Poświęcenia dokonał a następnie Mszę Świętą w intencji strażaków i ich rodzin odprawił

ks. Mirosław Sawka proboszcz parafii Stary Zamość.

Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński zwracając się do druhów strażaków podziękował im za „stałą ofiarna gotowość służenia w potrzebie, za wierność tradycji, za piękną służbę Bogu, ludziom i ojczyźnie”

Uroczystość była także okazją do wręczenia odznaczeń i medali związkowych wyróżniającym się strażakom ochotnikom.

 

MEDAL ZŁOTY

 1. Adam Smyk OSP Wisłowiec
 2. Marek Michalak OSP Nowa Wieś
 3. Rafał Wlazło- OSP Stary Zamość

MEDAL SREBRNY

 1. Kamil Kisiel – OSP Majdan Sitaniecki
 2. Rafał Demcio- OSP Udrycze
 3. Jarosław Mężyński – OSP Wisłowiec
 4. Kamil Książek- OSP Wierzba
 5. Łukasz Bielesz - OSP Wierzba

MEDAL BRĄZOWY

 1. Wojciech Zańko – OSP Udrycze
 2. Hubert Krukowski – OSP Majdan Sitaniecki
 3. Waldemar Kowalczyk- OSP Krasne
 4. Grzegorz Skardecki- OSP Krasne
 5. Jacek Ciołek- OSP Wisłowiec
 6. Robert Biały – OSP Podstary Zamość
 7. Tadeusz Pieczykolan- OSP Wierzba

ODZNAKA „WZOROWY STRAŻAK”

 1. Szczepan Koczułap- OSP Udrycze
 2. Grzegorz Baran- OSP Majdan Sitaniecki
 3. Michał Dużyński – OSP Chomęciska Małe
 4. Adrian Detko- OSP Wisłowiec
 5. Piotr Paruch- OSP Nowa Wieś
 6. Przemysław Nizioł – OSP Podstary Zamość
 7. Jarosławski Jarosław- OSP Majdan Sitaniecki
 8. Przemysław Litwiniuk– OSP Podstary Zamość
 9. Piotr Molas – OSP Wisłowiec

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

 
Strona 1 z 24