dzien teatru 2017 03 29 1735 | GALERIA | Z okazji właśnie przypadającego Międzynarodowego Dnia Teatru 27 marca 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Zamościu odbyła się premiera sztuki pt. „Lol”

Zagrały ją dzieci z kółka teatralnego działającego w GOK Stary Zamość.

Przedstawienie według własnego scenariusza, wyreżyserowała, oraz scenografię wykonała Katarzyna Król. Spektakl obejrzały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie.

Tematem przedstawienia są relacje wśród nastolatków w szkolnej grupie rówieśniczej.

Nie zawsze te relacje są łatwe W każdej klasie istnieje struktura określonych grup a miarą przynależności do jednej z nich jest często postrzegana powierzchowność. Jak to w życiu bywa każdy w grupie chce być akceptowany i doceniany. Przedstawienie uczy, że tak naprawdę ważne jest wnętrze człowieka i to co sobą reprezentuje.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

turniej sumo 2017 03 12 1413 | GALERIA | 12 marca 2017 roku w hali sportowej gimnazjum w Starym Zamościu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików w Sumo.

Zawody rozpoczęły się od pokazu gimnastycznego zawodników. Następnie zawodnicy z dziewięciu klubów walczyli w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych w systemie każdy z każdym.

Gośćmi zawodów byli: Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak , Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński i Sekretarz Starostwa Powiatowego w Puławach Monika Zych.

Lubelski Okręgowy Związek Sumo reprezentowali Oleksand Shtanukhin– Prezes i Roman Woś- Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Związku., byli oni także sponsorami dyplomów i medali. Sponsorem pucharów było natomiast Centrum Szkolenia Zawodowego LEARN.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

                          wag. wiek       zaw.   Lp.  Nazwisko             Imię                  Klub                         -

Sumo                  73 U18             (7)    1    Machalski             Kacper         UKS Sorga Zamość            -

                                                       2    Naworol               Łukasz         UKS Sorga Zamość            -

                                                       3    Naworol               Mateusz        UKS Sorga Zamość            -

                                                             Sołoducha            Sebastian      Orzeł Stary Zamość            -

                                                       5    Kwiatkowski          Krzysztof       Terminator Wysokie           -

                                                             Mazurek               Bartłomiej     Orzeł Stary Zamość            -

                                                       7    Leśniak                Mateusz        UKS CSW Lider Zamość      -

Sumo                  72 U16             (4)    1    Krajewski             Marcel          Orzeł Stary Zamość            -

                                                       2    Mateja                 Kacper         UKS CSW Lider Zamość      -

                                                       3    Pokrywka             Dominik       UKS CSW Lider Zamość      -

                                                       3    Mróz                   Łukasz         Orzeł Stary Zamość            -

Sumo                  85 U14             (4)    1    Bochniak             Patryk          Orzeł Stary Zamość            -

                                                       2    Antończak            Maciek         Orzeł Stary Zamość            -

                                                       3    Hołota                 Gabriel         Orzeł Stary Zamość            -

                                                       3    Ożga                   Ernest          UKJ Legion Zamość           -

Sumo                  open               (6)    1    Machalski             Kacper         UKS Sorga Zamość            -

                                                       2    Złotnik                 Mateusz        Orzeł Stary Zamość            -

                                                       3    Bochniak              Wojciech      Orzeł Stary Zamość            -

                                                             Sołoducha            Sebastian      Orzeł Stary Zamość            -

                                                       5    Bochniak             Patryk          Orzeł Stary Zamość            -

                                                             Nogas                 Bartłomiej     Orzeł Stary Zamość            -

Sumo                  65 U17             (5)    1    Marguła               Michał          UKS Sorga Zamość            -

                                                       2    Somber                Mateusz        UKJ Legion Zamość           -

                                                       3    Sendłak               Martin          UKJ Legion Zamość           -

                                                       3    Gąska                 Krystian        UKS CSW Lider Zamość      -

                                                       5    Lewusz                Łukasz         UKS Sorga Zamość            -

Sumo                  60 U17             (4)    1    Nogas                 Bartłomiej     Orzeł Stary Zamość            -

                                                       2    Lis                      Konrad         UKJ Legion Zamość           -

                                                       3    Selech                 Patryk          Orzeł Stary Zamość            -

                                                       3    Roman                Rafał            Oni Lublin                        -

Sumo                  27 U10             (4)    1    Krasnopolski        Krzysztof       UKJ Legion Zamość           -

                                                       2    Sokołek               Mikołaj         Oni Lublin                        -

                                                       3    Kwitek                 Dominika      Terminator Wysokie           -

                                                       3    Sędłak                 Piotr            UKS CSW Lider Zamość      -

Sumo                  43 U11             (3)    1    Gabryel                Jakub           Orzeł Stary Zamość            -

                                                       2    Jakubczak            Kacper         Orzeł Stary Zamość            -

                                                       3    Janasz                 Dawid          Oni Lublin                        -

Sumo                  36 W11            (4)    1    Kłapouchy            Kinga           Orzeł Stary Zamość            -

                                                       2    Bartoszczyk          Martyna        Terminator Wysokie           -

                                                       3    Bartoszczyk          Dominika      Terminator Wysokie           -

                                                                         3    Daciuk                 Joanna        Dragn Siedliszcze              -

Sumo                  56 W12            (6)    1    Baran                  Karolina       Orzeł Stary Zamość            -

                                                       2    Dudek                 Wiktoria       Orzeł Stary Zamość            -

                                                       3    Antończak            Łucja           Orzeł Stary Zamość            -

                                                       3    Książek                Wiktroria      Orzeł Stary Zamość            -

                                                       5    Haczykowska        Julia            Orzeł Stary Zamość            -

                                                                         5    Piliszczak             Julia            Dragon Siedliszcze            -

Sumo                  60 W14            (3)    1    Zwolak                Julia            Orzeł Stary Zamość            -

                                                       2    Gabryel                Weronika      Orzeł Stary Zamość            -

                                                       3    Koziołek               Patrycja        Orzeł Stary Zamość            -

Sumo                  59 W14            (5)    1    Solan                  Klaudia         Orzeł Stary Zamość            -

                                                       2    Mazur                  Paulina         UKS CSW Lider Zamość      -

                                                       3    Kiszczak               Wiktoria       UKS Sorga Zamość            -

                                                       3    Szewc                  Weronika      Orzeł Stary Zamość            -

                                                                         5    Kędzierawska        Magdalena    Dragon Siedliszcze            -

Sumo                  Open W           (4)    1    Kłos                    Martyna        UKS CSW Lider Zamość      -

                                                       2    Surmacz               Justyna        UKS CSW Lider Zamość      -

                                                       3    Dudek                 Klaudia         UKS CSW Lider Zamość      -

                                                       3    Daniluk                Barbara        UKS CSW Lider Zamość      -

Sumo                  62 W20            (2)    1    Czop                   Aleksandra    Orzeł Stary Zamość            -

                                                       2    Kapłon                Katarzyna      UKS CSW Lider Zamość      -

Sumo                  35 W11            (4)    1    Sokołek               Zuzanna       Oni Lublin                        -

                                                       2    Baran                  Klaudia         Orzeł Stary Zamość            -

                                                       3    Martyniak             Malwina        Orzeł Stary Zamość            -

                                                                         3    Suchowierz           Wiktoria       Terminator Wysokie           -

                           

Sumo                  PK                  (4)    1    Naworol               Mateusz        UKS Sorga Zamość            -

                                                       2    Machalski             Kacper         UKS Sorga Zamość            -

                                                       3    Naworol               Łukasz         UKS Sorga Zamość            -

                                                       3    Krajewski             Marcel          Orzeł Stary Zamość            -

Sumo                                    waga   38 kg         ( 4)     1     Daciuk                       Joanna           Dragon Siedliszcze                     -

                                                                                       2   Dolińska                 Amelia               Dragon Siedliszcze           -

                                                                                       3     Bodzak                   Agata               Dragon Siedliszcze                     -

                                                                                       3     Lewandowska       Natalia                 Dragon Siedliszcze           -

Sumo                       waga     45 kg       (3)   1   Grzesiuk                   Julia            Dragon Siedliszcze                     -

                                                                         2     Michalak               Oliwia                 Dragon Siedliszcze                    -

                                                                                       3   Cieślicka                 Ewelina               Dragon Siedliszcze                     -

Klasyfikacja Klubowa Otwartych Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Sumo

                   Club                                      Points              

                                                                                                                                           

  UKS Orzeł Stary Zamość                                                   187            

  UKS Sorga Zamość                                         68         

  UKS CSW Lider Zamość                                     57       

  UKJ Legion Zamość                                        31        

  Oni Lublin                                                     24        

  UKS Terminator Wysokie                                  20        

Dragon Siedliszcze                                                          18

Sumiko Łęczna                                                                 10

Orły Milejów                                                             6

 

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

mini palmy wielkanocne 2017 03 25 1672 | GALERIA | Palmy wielkanocne są tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej w Kościele katolickim.

Warsztaty plastyczne wykonywania palm zorganizował przy współpracy pani Elżbiety Gnyp Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu .

Odbyły się one w sobotę 25 marca 2017 roku w GOK.

Ich uczestniczki mogły samodzielnie wykonać palmę z kolorowych traw, gałązek wierzby, bukszpanu, tuji i listków barwinka, oraz własnoręcznie wykonanych różnokolorowych kwiatów z bibuły.

Równolegle GOK organizuje konkurs wielkanocny 2017 na palmę wielkanocną.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

dzien kobiet 2017 03 08 1283 | GALERIA | W środę 8 marca 2017 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Stary Zamościu odbyło się spotkanie pań z zespołów śpiewaczych, Kół Gospodyń Wiejskich, z Urzędu Gminy, oraz jednostek podległych z okazji Dnia Kobiet. Jak co roku panie przybyły na zaproszenie Wójta Gminy Stary Zamość Waldemara Raczyńskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania, złożenia życzeń i wręczenia kwiatów przez Wójta Gminy i obecnych panów.

W swoim wystąpieniu skierowanym do przybyłych pań Wójt Gminy podkreślił ogromna rolę kobiet w życiu rodzinnym jak i też społecznym „To Wy wnosicie w życie rodziny uśmiech, radość i ciepło i nikt się nie pyta Was jakim kosztem. Korzystając z dzisiejszego święta chcę Wam podziękować drogie Panie, oraz złożyć wyrazy szacunku i podziwu”

Podczas słodkiego poczęstunku przygotowanego przez pracowników GOK paniom czas umilała Grupa Lolek Orkiestra. W jej wykonaniu można było usłyszeć wiele znanych przebojów.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

pilkarska gala 2017 03 03 1274 | GALERIA | 3 marca 2017 roku w hotelu Marina w Nieliszu miała miejsce uroczysta Gala Piłkarska Zamojszczyzny na którą złożyły sie obchody 40-lecia Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej i rozstrzygniecie XVII Plebiscytu “Kroniki Tygodnia”.

Z okazji jubileuszu 40-lecia Związek , który zrzesza 65 klubów wręczył odznaczenia i medale.

Srebrną Odznakę Honorową Lubelskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał Paweł Lewandowski.

Medal 40-lecia ZOZPN 2017 dla Gminy Stary Zamość z rąk wiceministra sportu Jarosława Stawiarskiego odebrał Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński.

Taki sam medal został przyznany Gminnemu Ludowemu Klubowi Sportowemu OMEGA Stary Zamość, który odebrał Prezes Klubu Mariusz Nizioł.

Odbyły się także wybory najlepszej piłkarki i najlepszego piłkarza. Wśród nominowanych piłkarek znalazła się pochodząca z naszej gminy Klaudia Boba, a wśród piłkarzy Bartosz Nizioł.

Głosami czytelników „Kroniki Tygodnia” w XVII plebiscycie piłkarskim na najlepszego zawodnika wybrano Bartosza Nizioła, najlepszym trenerem został Paweł Lewandowski, obaj reprezentują GLKS OMEGA Stary Zamość .W kategorii najlepsza drużyna GLKS OMEGA Stary Zamość uplasowała się zaś na II miejscu.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny