koluchstyl 18 09 2016 7924 | GALERIA | W dniach 17-18 września 2016 roku w Gimnazjum w Starym Zamościu odbyły się VIII Mistrzostwa Polski w Koluchstyl seniorów, seniorek, młodzieżówki i juniorów pod honorowym patronatem Wójta Gminy Stary Zamość.

Organizatorami byli między innymi twórca stylu walki, Prezes Światowej Organizacji Koluchstyl Wiesław Koluch i Prezes UKS Orzeł Stary Zamość Sławomir Dudek.

W turnieju wzięło udział ok. 200 zawodników z 23 klubów z całej Polski. Walczyli oni w 25 kategoriach wagowych.

Na zawodach był obecny twórca tej sztuki walki Wiesław Koluch. Jak sam mówi jest to „najbezpieczniejsza sztuka walki i jest bazą wyjściową do innych sztuk walki takich jak: zapasy, judo czy też sumo.” „Koluchstyl to sztuka, która w swojej formie zawiera rozwój fizyczny, psychiczny, oraz duchowy. W Koluchstyl poza walką sportową używa się wielu technik, które są zaczerpnięte z innych stylów plus kilka mojego autorstwa”.

Pierwszy dzień zawodów poświęcony był ważeniu zawodników i losowaniu w poszczególnych kategoriach. W drugim dniu odbywały się walki, a po nich nastąpiło wręczenie medali, pucharów i nagród dla najlepszych zawodników.

W imieniu Wójta Gminy Stary Zamość Waldemara Raczyńskiego dekoracji dokonali Sekretarz Urzędu Janusz Czarny i Radny Stanisław Gnyp.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Wyniki klasyfikacji końcowej przedstawiają się następująco:

Seniorzy, 67 kg

  1. Rafał Boryc – Sokół Lublin
  2. Paweł Wojciechowski – UKS Zdrowy Targówek
  3. Emil Gwiazda – UKS Zdrowy Targówek, 3.   Kacper Machalski – Sorga Zamość

Seniorzy, 74 kg

  1. Jan Romanowski – Sumo Koluch
  2. Emil Lech – MKS Lubartów
  3. Wojciech Lenczewski – Podlasie Białystok, 3.   Adrian Henschel – Respekt Lublin

Seniorzy, 83 kg

  1. Bartosz Łętowski – Podlasie Białystok
  2. Piotr Cwalina – Sumo Koluch
  3. Sebastian Gwiazda – UKS Zdrowy Targówek, 3. Piotr Miżejewski – UKS Niedźwiadek

Seniorzy, 92 kg

  1. Patryk Pietrzeniak – Sumo Koluch
  2. Wojciech Marczak – UKS CSW Lider Zamość
  3. Marcin Antos - UKJ Legia Zamość, 3. Piotr Rogiński – Bestios Sambo Białystok

Seniorzy, 109 kg

  1. Paweł Zimnoch – Sumo Koluch
  2. Karol Kawęcki – LMKS Krasnystaw
  3. Paweł Wodyk - - Sokół Lublin,   3. Piotr Grzeszczuk – UKS Niedźwiadek

Seniorzy, +109 kg

  1. Marcin Luto – UKS Niedźwiadek
  2. Edward Koluch – Sumo Koluch
  3. Michał Łuczkowski – Sokół Lublin,     3. Piotr Wrzyszcz – LMKS Krasnystaw

Seniorki, 56 kg

  1. Magdalena Chruściel – Sorga Zamość
  2. Kinga Smakulska – UKS Zdrowy Targówek
  3. Izabela Huk – Sorga Zamość,   3. Weronika Mutke – GOSRi T Luzino

Seniorki, 65 kg

  1. Monika Skiba – UKS Niedźwiadek
  2. Oktawia Skraińska – Sokół Lublin
  3. Agnieszka Owczarczuk - Sumo Koluch,   3. Natalia Kowalewska – MMA Valetudo Białystok

Seniorki, 74 kg

  1. Julia Łodzińska - Sumo Koluch
  2. Dorota Luto - UKS Niedźwiadek
  3. Klaudia Dudek – UKS Terminator Wysokie,   3. Anna Marczuk UKS Terminator Wysokie

Seniorki +74 kg

  1. Katarzyna Waluk –Sumo Koluch
  2. Anna Lemke – Sokół Lublin
  3. Dorota Szymkiewicz- UKS Niedźwiadek, 3. Magdalena Grzeszczuk – UKS Niedźwiadek

Młodzieżowcy /chłopcy/ , 65 kg

  1. Łukasz Naworol – Sorga Zamość
  2. Jakub Tkaczyk – Sokół Lublin
  3. Davidov Shakhban – MMA Valetudo Białystok,   3.   Paweł Puacz- Sokół Lublin

Młodzieżowcy /chłopcy/, 73 kg

  1. Mateusz Naworol – Sorga Zamość
  2. Wojciech Lenczewski - Podlasie Białystok
  3. Illia Lysytsia – MMA Valetudo Białystok,   3. Jumber Shavidze – UKS Zdrowy Targówek

Młodzieżowcy /chłopcy/, 82 kg

  1. Paweł Danys – Sokół Lublin
  2. Giorgi Shavidze – UKS Zdrowy Targówek
  3. Iliia Lysytsia – MMA Valetudo Białystok

Młodzieżowcy /chłopcy/, 100 kg

  1. Dariusz Skołożyński – UKS Zdrowy Targówek
  2. Paweł Ceynowa – UKS CSW Lider Zamość
  3. Dominik Hołota – UKS Orzeł Stary Zamość

Młodzieżowcy /dziewczęta /, 55 kg

  1. Angelika Matwiejczyk – Sumo Koluch
  2. Weronika Mutke – GOSRiT Luzino
  3. Julia Szulta - GOSRiT Luzino, 3. Natalia Stanek – Sokół Lublin

Młodzieżowcy /dziewczęta /,65 kg

  1. Oktawia Skraińska – Sokól Lublin
  2. Natalia Kowalewska –MMA Valetudo Białystok
  3. Anna Marczuk – UKS Terminator Wysokie, 3. Agnieszka Owczarczuk – Sumo Koluch

Młodzieżowcy /dziewczęta /, +65 kg

  1. Julia Lewtak – Sokół Lublin
  2. Barbara Daniluk – UKS Lider Zamość
  3. Klaudia Dudek – UKS Terminator Wysokie, 3. Weronika Kowal – Sokół Lublin,

Juniorzy, 60 kg

  1. Jakub Tkaczyk – Sokół Lublin
  2. Michał Marguła – Sorga Zamość
  3. Konrad Lis – UKJ Legion Zamość,   3. Grzegorz Cwalina – Sumo Koluch

Juniorzy, 70 kg

  1. Marcel Krajewski – UKS Orzeł Stary Zamość
  2. Wojciech Nóżka – Sokól Lublin
  3. Bartłomiej Nogas - UKS Orzeł Stary Zamość, 3. Paweł Puacz – Sokół Lublin,
  4. Sebastian Sołoducha – UKS Orzeł Stary Zamość

Juniorzy, 85 kg

  1. Giorgi Shavidze – UKS Zdrowy Targówek
  2. Jumber Shavidze – UKS Zdrowy Targówek
  3. Michał Sokołowski – Sorga Zamość,   3. Gabriel Hołota – UKS Orzeł Stary Zamość

Juniorzy, +85 kg

  1. Paweł Wodyk – Sokół Lublin
  2. Wojciech Bochniak - UKS Orzeł Stary Zamość
  3. Jakub Jaskulecki - UKS Orzeł Stary Zamość, 3. Paweł Ceynowa – UKS Lider Zamość

Juniorki, 50 kg

  1. Milena Fajter – GOSRiT Luzino
  2. Julia Fajter – GOSRiT Luzino
  3. Monika Bieńkowska – Sokół Lublin,   3. Wiktoria Kowal – Sokól Lublin

Juniorki., 55 kg

  1. Weronika Mutke – GOSRiT Luzino
  2. Natalia Klas - GOSRiT Luzino
  3. Izagela Mutke - GOSRiT Luzino,   3. Julia Szulta - GOSRiT Luzino

Juniorki, 64 kg

  1. Aleksandra Maziarczyk - UKS Orzeł Stary Zamość
  2. Agnieszka Owczarczuk – Sumo Koluch
  3. Alicja Lis - UKS Orzeł Stary Zamość,   3. Klaudia Solan - UKS Orzeł Stary Zamość

Juniorki , 75 kg

  1. Julia Lewtak – Sokól Lublin
  2. Paulina Mazur – UKS Terminator Wysokie
  3. Weronika Kowal Sokól Lublin

Juniorki, +75 kg

  1. Martyna Kłos – UKS CSW Lider Zamość
  2. Justyna Surmacz - UKS CSW Lider Zamość
  3. Paulina Dudek – UKS Terminator Wysokie